Moderní skulptury v Moskvě

Belgický mistr Delwoye ohromuje Rusko

Vystavoval v Pařížském Louvru, v New Yorku či Benátkách. Nyní můžete fenomenální sochy Wima Delwoyea obdivavat i vy. Stačí si koupit letenku do Moskvy a navštívit tamní Muzeum výtvarného umění A. S. Puškina.

O tomto muzeu se říká, že je vůbec nejakademičtější v celé desetimilionové Moskvě. Procházkou po jeho chodbách můžete prostudovat evropské umění od gotiky až po 20. století. Zdejší kurátoři ale rozhodně neusnuli v minulých staletích. Naopak, zvou sem ty nejmodernější umělce současnosti. Trend mezi sochaři dnes udává i Belgičan Wima Delwoye. Víc než dvacítka jeho supermoderních skulpur, o nichž kurátoři píší jako o pseudogotických či pseudobarokních, nyní oživila stálou expozici Puškinova muzea. Vyražte do Moskvy a podívejte se, jak si supermoderní umění rozumí s tím starým!

Jak se dostat na výstavu:

Výstava soch je k vidění až do 7. září v budově muzea na ulici Volchonka 12 poblíž metra Kropotkinskaja. Otevřeno je denně kromě pondělí od 11 do 20 hodin, ve čtvrtek až do 21. Lístek vyjde na 350 až 500 rublů v závislosti na části dne.

Foto: Arts-muzeum.ru