Ubytování v Moskvě

Ubytování v Moskvě: zapomeňte na kempy a karavany

V Moskvě musíte oželet nabídku ubytování v kempech, v karavanech a pod stanem. Je to zkrátka obrovské město. A taky pořádně drahé. Levněji a trochu nadivoko se tu můžete ubytovat v celé řadě vesměs studentských hostelů. Nabídka hotelů je samozřejmě nepřeberná. Cena za noc může klidně dosáhnout 15 tisíc rublů, tedy skoro deseti tisíc korun.

Pokud hledáte vhodný hotel v Moskvě, v Letušce vám jej rádi zajistíme. Stačí vyplnit formulář. 

Levné spaní v noclehárně, ovšem pár kroků od „Ruďáku“

Moskevské hostely fungují stejně jako v západní Evropě. Nacházejí se většinou v centru města a poblíž hlavních památek, což je jejich hlavní výhoda. Nabízejí ubytování většinou ve společných noclehárnách, existují ovšem i takové, kde se můžete ubytovat v jedno a dvoulůžkových pokojích.

V hostelech se to jen hemží studenty nejrůznějších národností. Krásně se tu domluvíte anglicky. Samozřejmostí je připojení k internetu pomocí Wi-fi, 24hodinový check-in, zařízená kuchyň či služba  dopravy na letiště. Hostely jsou tím nejlevnějším způsobem, jak se v Moskvě ubytovat. Za místo v noclehárně zaplatíte od 400 rublů nahoru, lůžko v pokoji pro dva ale může vyjít až na 2500 rublů.

Ideální destinace pro partu studentů je třeba hostel Napoleon. Najdete ho na ulici Malyj Zlatoustinskij poblíž stanice metra Kitaj-Gorod na fialové trase. Na Rudé náměstí odtud dojdete pěšky za pouhých sedm minut, blíž centru už snad ani nejde být. Přitom je ulice velmi klidná. Ceny za ubytování se tu pohybují v závislosti na ročním období. Liší se taky podle velikosti pokoje. Od května do konce července například za lůžko ve společném osmimístném pokoji zaplatíte 800 rublů. Studenti s kartou ISIC mají 50 rublů slevu. V desetimístném pokoji vyjde lůžko na 650 rublů. Vůbec nejvýhodnější je ale napsat obsluze předem. Velké skupinky mohou dostat až 50% slevu.

Do hotelu v Moskvě

V ruské metropoli najdete pobočky světoznámých luxusních hotelů, u kterých je ubytování zcela standardní, jejich ceny jsou ale poměrně vyšší. Součástí moderních hotelů jsou obchody, banky, bary, kavárny a hlídaná parkoviště. Krom moderně vybavených objektů najdete v Moskvě taky celou řadu starších hotelů ze sovětských dob.

Ceny bývají většinou vyšší než u nás, zejména za luxusní ubytování  bývají silně přemrštěné a mohou dosáhnout až 15 000 rublů za noc. Nejdražší jsou hotely na jaře a na podzim, kdy se zde konají výstavy. Ve velkých řetězcích ovládá personál běžně několik světových jazyků a nápisy jsou uvedeny i v latince, takže se nemusíte bát, pokud neznáte azbuku.

V penzionu Akvarel na ulici „Stolešnikov pereulok“ poblíž stanice metra Teatral´naja například za standardní dvoulůžkový pokoj zaplatíte 9250 rublů za noc, tedy asi 5 tisíc korun. Ovšem ke Kremlu dojdete pěšky za čtvrt hodiny.

Levnější hotely samozřejmě musíte hledat dál od centra. Ovšem vzhledem k neuvěřitelné rychlosti a hustotě tras metra není v Moskvě vzdálenost to hlavní. Dá se však najít i solidní ubytování za rozumnou cenu. V menším hotýlku Šelter na ulici Petrovka například za dvoulůžkový pokoj zaplatíte 5200 rublů. Ve čtyřmístném zaplatí osoba za noc jen dva tisíce rublů, tedy asi 1250 korun. A přitom odtud za dvacet minut na Rudé náměstí také dojdete.